پایانه فروش ویژه پیشخوان (POS)

سامانه پشتیبانی و مرکز پاسخگویی کانون کشوری دفاترپیشخوان

اطلاعیه ها

تهیه پرینتر و سایر ملزومات دفاتر پیشخوان دولت

راهنمای اتصال به شبکه پیشخوان (SIN)

ملاقات حضوری

سیستم یکپارچه مالی و حسابداری دفاتر پیشخوان دولت

روابط عمومی کانون در تلگرام

telegram_pr.jpg


پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به حجاج بیت الله الحرام مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Z.Pourrahmat   
شنبه, 11 شهریور 1396 ساعت 12:56

 

دفاع از فلسطين و نجات آن، وظيفه قطعي امت اسلامي است

حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به حجاج بيت الله الحرام، با اشاره به سياست‌هاي تفرقه ‌افکنانه نظام سلطه در ميان مسلمانان، وظيفه رؤساي کشورهاي اسلامي و همه نخبگان جهان اسلام را ايجاد وحدت، آگاه‌سازي ملت‌ها و متوقف کردن فوري فجايع تلخ در کشورهاي اسلامي خواندند و خاطرنشان کردند: دفاع از فلسطين و همراهي با ملتي که نزديک به هفتاد سال است براي کشور غصب‌شده‌ي خود مبارزه ميکند، مهمترين وظيفه همه ما است.

متن پيام رهبر انقلاب اسلامي که از سوي حجت الاسلام و المسلمين قاضي‌عسکر نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني در صحراي عرفات قرائت شد، به اين شرح است:

بسم ‌الله ‌الرّحمن‌الرّحيم

و الحمد الله ربّ العالمين و الصّلاة و السّلام علي سيّدنا محمّد خاتم النّبيّين و آله الطّاهرين و صحبه المنتجبين.

خداي بزرگ را سپاس ميگويم که امسال نيز سعادت حج‌گزاري را به خيل انبوه مؤمنان از سراسر جهان عطا فرمود تا از اين سرچشمه‌ي گوارا و فيّاض برخوردار شوند و در روزها و شبهايي که ساعات مغتنم و مبارکش، همچون اکسيري معجزه‌گر ميتواند دلها را منقلب و جانها را پاکيزه و مزيّن سازد، در مجاورت خانه‌ي با عظمت خداوند و مواقيتِ عبادت و خشوع و ذکر و تقرّب باشند.
حج، عبادتي پُر راز و رمز، و بيت شريف، جايگاهي سرشار از برکات الهي و مظهر آيات و بيّنات حضرت حق متعال است. حج ميتواند بنده‌ي مؤمن و اهل خشوع و تدبّر را به مقامات معنوي نائل سازد و از او انساني والا و نوراني بسازد؛ همچنان‌که ميتواند از او عنصري بابصيرت و شجاع و اهل اقدام و مجاهدت پديد آورد. هر دو سوي معنوي و سياسي و فردي و اجتماعي در اين فريضه‌ي بي‌نظير، بسي برجسته و نمايان است و جامعه‌ي مسلمان، امروز به هر دو جنبه بسي نيازمند.
از سويي، جادوي مادّي‌گرايي، با بهره‌گيري از ابزارهاي پيشرفته، در حال اغواگري و تباه‌سازي است، و از سويي سياستهاي نظام سلطه در کارِ فتنه‌انگيزي و آتش‌افروزي ميان مسلمانان و تبديل کشورهاي اسلامي به دوزخ ناامني و اختلاف است. حج ميتواند داروي شفابخش اين هر دو ابتلاي عظيم امّت اسلامي باشد؛ هم دلها را از زنگارها پاک و به نور تقوا و معرفت منوّر سازد، و هم چشمها را بر روي واقعيّتهاي تلخ دنياي اسلام باز کند و عزمها را براي مقابله با آن راسخ و گامها را استوار و دستها و ذهنها را آماده‌به‌کار نمايد.
امروز دنياي اسلام دچار ناامني است؛ ناامني اخلاقي و معنوي، و ناامني سياسي. عامل عمده، غفلت ما و هجوم بي‌رحمانه‌ي دشمنان است. ما در برابر هجوم دشمن نابکار به وظيفه‌ي ديني و عقلي خود عمل نکرديم؛ هم «اَشِّدآءُ عَلَي الکُفّار» را از ياد برديم، و هم «رُحَمآءُ بَينَهُم» را. نتيجه آن است که دشمن صهيونيست در قلب جغرافياي جهان اسلام در حال فتنه‌گري است و ما غافل از وظيفه‌ي قطعيِ نجات فلسطين، به جنگ داخلي در سوريه و عراق و يمن و ليبي و بحرين، و مواجهه با تروريسم در افغانستان و پاکستان و غيره سرگرميم.
رؤساي کشورهاي اسلامي و نخبگان سياسي و ديني و فرهنگي در دنياي اسلام، وظايف سنگين بر دوش دارند: وظيفه‌ي ايجاد وحدت و برحذر داشتن همگان از ستيزه‌گري‌هاي قومي و مذهبي؛ وظيفه‌ي آگاه‌سازي ملّتها از شيوه‌هاي دشمني و خيانت استکبار و صهيونيسم؛ وظيفه‌ي تجهيز همگان براي مقابله با دشمن در ميدانهاي گوناگون جنگ نرم و سخت؛ وظيفه‌ي متوقّف‌سازي فوري وقايع فاجعه‌بار در ميان کشورهاي اسلامي که امروز نمونه‌هاي تلخ آن همچون حوادث يمن، در سراسر جهان مايه‌ي اندوه و اعتراض است؛ وظيفه‌ي دفاع قاطع از اقلّيّتهاي تحت ستم مسلمان، همچون مظلومان ميانمار و غيره؛ و از همه مهم‌تر وظيفه‌ي دفاع از فلسطين و همکاري و همراهي بي‌چندوچون با ملّتي که نزديک به هفتاد سال است براي کشور غصب‌شده‌ي خود مبارزه ميکند.
اينها وظايف مهمّي بر دوش همه‌ي ما است. ملّتها بايد آن را از دولتهاي خود مطالبه کنند و نخبگان بايد با عزم راسخ و نيّت خالص در راه تحقّق آن بکوشند. اين کارها مصداق قطعي نصرت دين خدا است که بي‌شک بر طبق وعده‌ي الهي، نصرت خدا را به همراه خواهد داشت.
اينها بخشي از درسهاي حجّ است و اميدوارم آن را فهم و بدان عمل کنيم.
حجّ مقبول براي همه‌ي شما مسئلت ميکنم و ياد شهيدان منا و مسجدالحرام را گرامي ميدارم و علوّ درجات آنان را از خداوند رحيم و کريم طلب مينمايم.
والسّلام‌عليکم‌ورحمة الله
سيّدعلي خامنه‌اي
هفتم شهريور1396
هفتم ذي‌الحّجه‌ي 1438
روابط عمومی کانون انجمن های صنفی دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی کشور
آخرین بروز رسانی در شنبه, 11 شهریور 1396 ساعت 13:28
 

افزودن نظر

کد امنیتی
بازنشانی

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی

منوی اصلی

ورود به تالار گفتگودستورالعمل ها و بخشنامه ها

logo-samandehi