پایانه فروش ویژه پیشخوان (POS)

سامانه پشتیبانی و مرکز پاسخگویی کانون کشوری دفاترپیشخوان

اطلاعیه ها

تهیه پرینتر و سایر ملزومات دفاتر پیشخوان دولت

راهنمای اتصال به شبکه پیشخوان (SIN)

ملاقات حضوری

سیستم یکپارچه مالی و حسابداری دفاتر پیشخوان دولت

روابط عمومی کانون در تلگرام

telegram_pr.jpg


قیمت خرید خانه‌های نقلی- روزنامه دنیای اقتصاد- شماره 4436 مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Z.Pourrahmat   
دوشنبه, 09 مهر 1397 ساعت 11:41

روز گذشته کوچک‌ترین واحد مسکونی فروشی در تهران،‌ با قیمت متر مربعی ۳ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان به‌عنوان ارزان‌ترین فایل عرضه شده در بازار ملک، به متقاضیان خرید پیشنهاد شد. تحقیقات میدانی «دنیای اقتصاد» از تازه‌ترین اوضاع در بازار معاملات ملک نشان می‌دهد: غالب فروشنده‌های واحدهای نقلی واحدهای با مساحت کمتر از ۵۵ مترمربع در ارائه فایل‌های خود به بازار، از اعلام عمر بنا انصراف داده‌اند و در عین حال با استفاده از واژه‌های محرک تقاضا، سعی در القای چشم‌انداز نامناسب درباره قیمت مسکن دارند.

 

 

تعداد واحدهای مسکونی با مساحت کمتر از ۵۵ مترمربع که این روزها به شدت مورد جست‌وجوی متقاضیان مسکن قرار دارد، در مقایسه با سایر گروه‌های متراژی، در کمترین سطح قرار دارد. این واحدها در فایل‌های فروش، سهمی در حدود ۱۰ درصد دارد. جالب آنکه واحدهای نقلی در شمال پایتخت و لوکس‌ترین مناطق- منطقه یک و منطقه سه نیز قابل مشاهده است با این تفاوت که در این مناطق، حدود قیمت هر مترمربع از این آپارتمان‌ها بیش از سه برابر یک واحد ریزمتراژ در جنوب شهر تهران است.

سطح قیمت پیشنهادی فروش واحدهای مسکونی نقلی در مناطق جنوبی و مرکزی شهر تهران مشخص می‌کند در حال حاضر برای خرید یک واحد مسکونی با متراژ ۵۰ تا ۵۵ متر مربع باید بودجه‌ای در حدود ۲۵۰ میلیون تومان در اختیار داشت که در این صورت، تسهیلات اوراق مسکن به ارزش ۶۰ میلیون تومان بدون احتساب هزینه خرید تسهیلات- حدود ۲۵ درصد از قدرت خرید چنین آپارتمان‌هایی را پوشش می‌دهد.

بنا بود در سال جاری قدرت خرید وام مسکن در تهران به ۵۰درصد برای تقاضای مصرفی و پرنقش در بازار، برسد اما قدرت خرید حدود ۳۵ تا ۴۰ درصدی دو سال اخیر هم‌اکنون به زیر ۳۰ درصد سقوط کرده است. در منطقه ۵ شهر تهران که فعلا بیشترین سهم از معاملات خرید مسکن در پایتخت را دارد، واحدهای مسکونی با مساحت حدود ۵۰ تا ۵۵ مترمربع با قیمت‌های پیشنهادی پرنوسان عرضه می‌شود. در این منطقه روز گذشته یک فایل ۵۵ متری با قیمت پیشنهادی متر مربعی بیش از ۱۰ میلیون تومان به بازار تقاضا عرضه شد. البته در همین منطقه قیمت پیشنهادی متر مربعی ۱۳ میلیون تومان نیز دیده می‌شود.  با این حال در شرق تهران امکان دسترسی به فایل‌های کم‌متراژ با قیمت پیشنهادی کمتر از غرب وجود دارد. به‌عنوان نمونه روز گذشته در تهرانپارس یک واحد مسکونی با مساحت ۵۳متر مربع با قیمت پیشنهادی کمتر از ۸ میلیون تومان عرضه شد. وضعیت قیمت مسکن به دلیل جهش‌های مکرر در ماه‌های اخیر به گونه‌ای است که توان خرید برای تقاضای مصرفی و به خصوص زوج‌های جدید از دست رفته است.

متقاضیان خرید در حاشیه بازار انتظار خاموش شدن موتور تورم مسکن را دارند بنابراین مشروط به تثبیت شرایط و پایان جهش بیشتر، می‌توان به احیای نبض معاملات خرید مسکن امیدوار بود. بررسی‌ها درباره علت کمیابی خانه‌های نقلی در تهران نشان می‌دهد: شکل سرمایه‌گذاری‌های ساختمانی سال‌های اخیر بزرگ‌سازی باعث این موضوع شده است.

در شمال تهران اگر چه خانه‌های نقلی برای فروش پیدا می‌شود اما عمده این واحدها بیش از ۲۰ سال ساخت است و بعد از بازسازی کامل، برای فروش عرضه می‌شود.

هم تقاضای مصرفی و هم تقاضای سرمایه‌ای مشتری عمده واحدهای مسکونی نقلی هستند.

 

منبع: قیمت خرید خانه‌های نقلی- روزنامه دنیای اقتصاد- شماره 4436

 

روابط عمومی کانون انجمن های کارفرمایی دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی

 

آخرین بروز رسانی در دوشنبه, 09 مهر 1397 ساعت 12:06
 

افزودن نظر

کد امنیتی
بازنشانی

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی

منوی اصلی

ورود به تالار گفتگودستورالعمل ها و بخشنامه ها

logo-samandehi