خبر

پایانه فروش ویژه پیشخوان (POS)

سامانه پشتیبانی و مرکز پاسخگویی کانون کشوری دفاترپیشخوان

اطلاعیه ها

تهیه پرینتر و سایر ملزومات دفاتر پیشخوان دولت

راهنمای اتصال به شبکه پیشخوان (SIN)

ملاقات حضوری

سیستم یکپارچه مالی و حسابداری دفاتر پیشخوان دولت

روابط عمومی کانون در تلگرام

telegram_pr.jpg


مرحله عملیاتی مکاتبات دولت از طریق شبکه دفاتر پیشخوان اغاز می شود مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Z.Pourrahmat   
سه شنبه, 17 مهر 1397 ساعت 16:44

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، علی فلاح در بازدید چند تن از نمایندگان شورای اسلامی از مجموعه کانون انجمن ها صنفی دفاتر پیشخوان خدمات دولت گفت: حوزه های تخصصی این مجموعه زیرساخت های مربوط به توسعه خدمات مکاتبات دولت را فراهم کرده است و روزهای آینده در استان لرستان مرحله عملیاتی مکاتبات دولت از طریق شبکه دفاتر پیشخوان دولت صورت خواهد گرفت.

فلاح افزود: در این حوزه دیگر استان ها متصل خواهند شد تا مردم عزیز بتوانند بدون مراجعه به ادارات، از طریق دفاتر پیشخوان دولتی برای ارسال مکاتبات و دریافت پاسخ در همان دفتر یا دفاتر مشابه اقدام کنند.

فلاح گفت: خوشبختانه نمایندگان محترمی که امروز در کانون کشوری دفاتر پیشخوان دولت حضور دارند با بازدید از بخش های مختلف زیرساختی و فنی این حوزه و با فرآیند اجرایی اشنا شدند و برای کمک به توسعه این حوزه و خدمات ان اعلام امادگی کردند.

فلاح در باره خدمات ثبت احوال هم گفت: فرانید خدمات رسانی با توجه به حجم عظیمی از کارت ملی هوشمند مورد تقاضای مردم، نهایی شده است و حدود سه میلیون شهروند باقی مانده اند که ان شاءالله اگر امور اینها به انجام برسد در عمل کارت ملی هوشمند را به عنوان یک زیرساخت توسعه دولت الکترونیک در خدمات مختلفی که ارائه خواهد شد، استفاده خواهیم کرد.

بنابراین گزارش دکتر علی اکبر کریمی نماینده اراک و عضو کمسیون اقتصادی مجلس هم گفت: بازدید از کانون دفاتر پیشخوان الکترونیکی که به عنوان پیشخوان دولت الکترونیک در سراسر کشور فعال هستند فرصت بسیار مغتنمی برای آشنایی با فعالیت های این عزیزان و تلاشی است که این شبکه گسترده در شانزده هزار دفتر پیشخوان دولت در سطح کشور انجام می دهد.

کریمی اظهار داشت: خدمات بسیار متنوع و گسترده ای در این دفاتر ارائه می شود و قطعا ارائه خدمات عمومی به مردم که به نیابت از دستگاه های دولتی و مجموعه دولت در این دفاتر عرضه می شود، باعث کاهش هزینه های مردم و افزایش راندمان و کارآیی دستگاه های دولتی خواهد شد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: توسعه این خدمات سبب کاهش هزینه های مردم در رفت و آمدها و ترافیک می شود و خیلی از مزیت های دیگر دارد و شفافیتی که در اخذ و ارائه اطلاعات و نگهداری اطلاعات و جلوگیری از سوء استفاده ها و کارشکنی ها و ... در فرایند ارائه خدمات به مردم دارد باید تقویت شود و روز به روز این دفاتر به لحاظ تنوع وظایف توسعه پیدا کنند.

کریمی گفت : ان شاء الله روزی شاهد باشیم که دولت در مجموعه فعالیت های خودش فقط سیاست گذاری و وظایف حاکمیتی را انجام دهد و وظایف تصدی گری به طور کامل به مردم و بخش خصوصی واگذار شود چون این دفاتر بهترین بستر برای برون سپاری این خدمات و ارائه خدمات به مردم هستند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: مجموعه متخصصان و توان انسانی و مدیریتی بسیار خوبی هم در این کانون ایجاد شده است و این عزیزان با توجه به توانمندی طراحی و استقرار سامانه های مختلف توانسته اند برای دستگاه های مختلف تسهیلاتی را فراهم کنند.

وی گفت: این مجموعه باید به رشد و بالندگی خودش در تامین و ارائه خدمات به مردم ادامه دهد تا دستاوردهای ان بیش از پیش تقویت شود.

برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی از بخش‌های مختلف کانون وحوزه‌های تخصصی هلدینگ پیشخوان خدمات ایرانیان بازدید کردند.

در این بازدید 4 ساعته، نمایندگان مجلس ضمن تأکید بر حمایت از بخش خصوصی و رعایت اصل 44 قانون اساسی اقدامات انجام شده را ارزنده توصیف و بر ضرورت حفظ صیانت از اقدامات انجام شده تأکید کردند.

در این جلسه مشکلات دفاتر پیشخوان خدمات دولت بخصوص در خصوص تعرفه خدمات، ساختار ایجاد شده برای راهبری دفاتر و افزایش خدمات و بخصوص تبدیل دفاتر موازی، مورد بحث و گفتگو با نمایندگان محترم قرار گرفت.

بنابراین گزارش دفاتر پیشخوان در بخش خصوصی فعالیت می‌کنند و تاکنون برای پیشبرد فعالیت این دفاتر از هیچ کمک دولتی استفاده نشده است و خوشبختانه امروز ساختاری ایجاد شده که 16 هزار دفتر پیشخوان در سراسر کشور فعالیت می‌کنند و به مردم خدمات می‌دهند.

به طور متوسط در هر شهرستان پنج دفتر و در هر روستا یک دفتر پیشخوان دولت فعال هستند.

حدود 70 هزار نفر در بخش‌های مختلف دفاتر مشغول به کار هستند.

منبع

 

 

روابط عمومی کانون انجمن های کارفرمایی دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی

آخرین بروز رسانی در سه شنبه, 17 مهر 1397 ساعت 17:01
 

افزودن نظر

کد امنیتی
بازنشانی

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی

منوی اصلی

ورود به تالار گفتگوتعهدنامه استفاده از خدمات پورتال دفاتر پیشخوان خدمات دولت

دستورالعمل ها و بخشنامه ها

logo-samandehi