پایانه فروش ویژه پیشخوان (POS)

سامانه پشتیبانی و مرکز پاسخگویی کانون کشوری دفاترپیشخوان

اطلاعیه ها

تهیه پرینتر و سایر ملزومات دفاتر پیشخوان دولت

راهنمای اتصال به شبکه پیشخوان (SIN)

ملاقات حضوری

سیستم یکپارچه مالی و حسابداری دفاتر پیشخوان دولت

روابط عمومی کانون در تلگرام

telegram_pr.jpg


مکاتبات دولت در استان اردبیل عملیاتی گردید مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Z.Pourrahmat   
شنبه, 28 مهر 1397 ساعت 11:17

روز چهارشنبه 97/7/25 سالن اجتماعات استانداری استان اردبیل میزبان رئیس مجمع نظام دبیرخانه های کشور و مدیرکل نهاد ریاست جمهوری – فرمانداران و مدیران کل و مدیران دبیرخانه های نظام اداری در سطح استان – رئیس و دبیرکل کانون انجنهای کشوری دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی کشور – رئیس و اعضاء هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر پیشخوان خدمات دولت استان اردبیل بود در این جلسه با توجه به تکمیل فرآیندهای اجرائی خدمات مکاتبات دولت از طریق شبکه دفاتر پیشخوان دولت این سرویس در سطح استان وارد فاز عملیاتی گردید.

 

 

در ابتدای جلسه آقای مهندس بخشی مدیرکل فناوری اطلاعات استانداری ضمن خوشامدگوئی به میهمانان به مفاد تدوین شده در خصوص جلسه اشاره نمود.

پس از مهندس بخشی مهندس ملایجردی رئیس مجمع نظام دبیرخانه های کشور ، ضمن ارائه شاخصهای مکاتباتی در سطح کشور و مقایسه استان اردبیل با سایر استانها بر ضرورت تحقق و ارتقاء جایگاه استان به نسبت سایر استانها تاکید نمود . وی با اشاره به سامانه های در دست عملیاتی در نهاد ریاست جمهوری گفت بزودی مردم از طریق سامانه رصد مکاتبات ارسالی خود را از طریق دفاتر پیشخوان دولت در سازمانها پیگیری خواهند کرد و این امر برای کیفیت نحوه پاسخگوئی دستگاهها از طریق نهاد ریاست جمهوری نیز مورد توجه جدی قرار خواهد گرفت و به نوعی این امر در راستای حفظ حقوق شهروندی تحقق خواهد یافت .

در ادامه جلسه دکتر ابراهیم زاده استاد دانشگاه محقق اردبیلی با توجه به ضرورت حذف کاغذ و توسعه دولت الکترونیک و همراه این امر یک ضرورت دانست و اعلام نمود ارتقاء رتبه ایران از 106 به 86 بسیار خوب است ولی کافی نیست و بر ضرورت توجه به این مهم پرداخت .

پس از دکتر ابراهیم زاده ،علی فلاح – دبیرکل کانون انجمنهای صنفی دفاتر پیشخوان دولت ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام اربعین حسینی و تشکر از مردم و مسئولین ولایتمدار استان اردبیل با اشاره به رویکردهای احراز جایزه نوبل سال 2018 به جمله ای از پل رومر پرداخت و اعلام نمود ضرورت توسعه اقتصادی شفافیت در تدوین قانون و گذر از نهاد های موجود و توجه جدی در تعاملات اجتماعی می باشد و در همین خصوص اشاره نمود ما باید به موضوعی ورای دولت همراه نگاه کنیم؛ فلاح گفت: انقلاب صنعتی چهارم انقلاب BIG data و داده کاوی است و در این مسیر ما باید به حاکمیت الکترونیکی برسیم موضوعی که ضرورت توجه به سازمانهای ابری را در کنار شبکه های ابری ایجاب می کند عضو کمیسیون تخصصی دولت الکترونیک گفت آرمان گرائی در تدوین چشم انداز بسیار مهم است ولی حرکت گام به گام با درک پارافرهنگهای منطقه ای اجتناب ناپذیر است.

فلاح ضمن تشکر از کارگروه استانداری در دوره تصدی بر دفاتر پیشخوان دولت گفت کارهای بزرگی در این دوره انجام شده و این مسیر باید ادامه پیدا کند وی با تاکید بر اینکه میز خدمت واقعی شبکه دفاتر پیشخوان دولت است گفت در نزدیکی هر شهروند یک دفتر پیشخوان دولت قرار دارد و این شبکه توانسته با توجه به تلاشهای صورت گرفته امروز در حوزه توسعه فعالیتهای زیرساختی خود گامهای بلندی بردارد.

وی با اشاره به پروژه های کلیدی که هم اینک مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز در حوزه اقتصاد مقاومتی قرار گرفته گفت معتقدیم با ایجاد اشتغال و تسهیل امور مردم در هزینه های  آنها تقلیل ایجاد شده و این امر ضمن شفافیت منجر به رضایت مردم نیز شده است و باید دفاتر مورد حمایت قرار گیرند.

فلاح از آقای دکتر حسین زاده معاون استاندار خواست به منظور عملیاتی شدن سامانه مکاتبات دولت که حاصل زحمات سه ساله در تعامل با نهاد ریاست جمهوری است، دستگاهها با اولویت به این درخواستها پاسخ دهند تا مردم و بنگاههای اقتصادی اعتماد کنند و از مراجعه حضوری به دستگاهها جلوگیری به عمل آید .

وی با اشاره به اینکه 168 دفتر در استان در حال ارائه خدمت می باشند اظهار امیدواری کرد بجز ارتباط مردم در داخل استان تبادل مکاتبات با سایر استانها نیز از طریق این شبکه صورت پذیرد و پیشنهاد کرد با توجه به عملیاتی شدن این فرایند در استان لرستان در فاز اول مکاتبات خارج استانی بین دو استان اردبیل و لرستان به مرحله عملیاتی در آید.

دکتر شریفیان معاون اداره کل دبیرخانه مرکزی نهاد ریاست جمهوری نیز به ضرورت داده کاوی صحیح اطلاعات و در اختیار قراردادن آن اشاره نمود و از مسئولین این حوزه خواست تا به این امر توجه جدی نمایند.

سخنران آخر جلسه دکتر حسین زاده معاون استاندار اردبیل بود، وی با تاکید بر ضرورت حمایت از دفاتر پیشخوان دولت اعلام نمود این سامانه جدید را در استان عملیاتی خواهد کرد و از مدیران استان خواست تا با برونسپاری خدمات به دفاتر پیشخوان دولت در هرچه فعال تر شدن این دفاتر تاکید نمود مشروح صحبتهای دکتر حسین زاده به نقل از سایت استانداری عینا درج می گردد.

 

روابط عمومی کانون انجمن های کارفرمایی دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی


آخرین بروز رسانی در یکشنبه, 29 مهر 1397 ساعت 16:42
 

افزودن نظر

کد امنیتی
بازنشانی

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی

منوی اصلی

ورود به تالار گفتگودستورالعمل ها و بخشنامه ها

logo-samandehi