خبر

پایانه فروش ویژه پیشخوان (POS)

سامانه پشتیبانی و مرکز پاسخگویی کانون کشوری دفاترپیشخوان

اطلاعیه ها

تهیه پرینتر و سایر ملزومات دفاتر پیشخوان دولت

راهنمای اتصال به شبکه پیشخوان (SIN)

ملاقات حضوری

سیستم یکپارچه مالی و حسابداری دفاتر پیشخوان دولت

روابط عمومی کانون در تلگرام

telegram_pr.jpg


اجماع و یکپارچگی نتیجه نشست روز یکشنبه مورخ 1397/10/09 انجمن‌های صنفی کشور مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Z.Pourrahmat   
یکشنبه, 16 دی 1397 ساعت 14:09

روز یکشنبه مورخ 1397/10/09 کانون انجمن‌های صنفی دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی کشور میزبان انجمن‌‌های استانی و تعدادی از نمایندگان و رؤسای انجمن‌های شهرستانی بود که در این جلسه حضور یافته بودند.

 

 

درابتدا محمدرضا حاجی صادقی رئیس هیأت مدیره کانون کشوری با عرض خوش‌آمدگوئی به انجمن‌های و با هدف بهره‌برداری از زمان رسمیت جلسه را با محوریت دستور جلسه اعلام نمود.

پس از سخنان حاجی صادقی، علی فلاح دبیرکل کانون ضمن تشریح اقدامات انجام شده درخصوص آئین‌نامه، نرخ‌گذاری خدمات، آخرین وضعیت دفاتر موازی و پیگیری‌های انجام شده اعلام نمود با توجه به اینکه نسخه نهائی آئین‌نامه علی‌رغم پیگیری‌های انجام شده هنوز تکمیل و به کانون نرسیده، آخرین اصلاحات صورت گرفته در جلسات کمیته تخصصی کمیسیون تنظیم مقررات را به رؤیت حاضرین در جلسه خواهیم رساند.

پس از ارائه جزئیات مفاد آئین‌نامه‌های P-51، P-52، و P-54 که مقرر گردیده یکپارچه گردد نسبت به طرح سؤال‌هایی درخصوص فرآیندهای دوسال گذشته و آخرین وضعیت دفاتر، تشکل‌ها و آینده دفاتر مطرح و از حاضرین خواست تا با فرصتی که به آنها داده می‌شود نسبت به بیان نقطه نظرات خود اقدام نمایند:

اگر چه در ابتدا با بیان اینکه در هر سه فصل دو موافق و دو مخالف نقطه نظرات را بیان نمایند ولی جو جلسه به سمت یکدلی و هماهنگی تمام انجمن‌ها در سخنان آنها رفت.

در ابتدا آقای احمد آقاباقری نایب رئیس کانون کشوری و رئیس انجمن صنفی استان مرکزی به ایراد سخن پرداخت؛ وی با تأکید بر تلاش‌های انجام شده در کانون بر ضرورت اجماع و حمایت از کانون بصورت یکپارچه درکشور، عنوان نمودند اختلافات و حاشیه‌ها ما را از اهداف کلان دور کرده است و ضرورت دارد امروز با اجماع به آینده دفاتر فکر کنیم.

پس از احمد آقاباقری، جواد هوشمند رئیس انجمن استان کرمانشاه به دیدگاه‌های خود پرداخت. وی خواستار ارائه آخرین وضعیت مصوبه نرخ خدمات شد و از آخرین وضعیت جدائی هلدینگ از کانون سؤال کرد و همچنین خواستار آخرین وضعیت مجامع کانون از سوی وزارت کار شد. در نهایت پیشنهادات زیر را مطرح نمود:

- یک نسخه از مصوبات آئین‌نامه (نهائی) به انجمن‌ها ارائه گردد تا اعلام نظر کنند.

- آخرین اقدامات سازمان اداری و استخدامی کشور درخصوص احصاء و برونسپاری خدمات مشخص شود.

- پس از بررسی مستندات حقوقی برای مباحث مطروحه و اگر به اجماع رسیدیم در خدمت جمع خواهیم بود.

بعد از آقای هوشمند، سعید سلمانی عضو هیأت مدیره انجمن خراسان رضوی به ایراد سخن پرداخت. وی با تأکید بر ضرورت اجماع و اتحاد و حرکت به سمت مجلس در جهت تصویب ماده واحده دفاتر تأکید کرد.

وی با بیان اینکه طرح درگاه، هلدینگ و کانون خلط مبحث است و باید همه آنها را حفظ کنیم، گفت باید با اجماع درخصوص رفع نواقص آئین‌نامه تلاش کنیم.

پس از سعید سلمانی، اسماعیل حسنوند عضو هیأت مدیره کانون و رئیس هیأت مدیره انجمن استان لرستان به ایراد سخن پرداخت. وی با اشاره به مسائل داخلی و اینکه چرا آقای مرادی به نمایندگی از شرکت استانی در مجمع هلدینگ شرکت کرده اعتراضی را مطرح نمود و سپس با تأکید بر اینکه دور خوردیم، گفت مصوبات هیأت مدیره کانون باید ضمانت اجرائی پیدا کند. و باید قوی‌تر عمل کنیم. وی با اعتراض به اینکه وزیر محترم ارتباطات فرصت توئیت دادن برای مسائل کوچک را دارد ولی فرصت امضاء شاخص‌های نرخ دفاتر را ندارد؟!!! خواستار تسریع در ابلاغ نرخ خدمات متناسب با هزینه‌های دفاتر شد.

پس از آقای حسنوند، آقای رضائی عضو هیأت مدیره انجمن استان آذربایجان غربی، پشت تریبون رفته و با بیان اینکه پیشنهاد آشتی ملی با حضور ریش سفیدان را دارم گفت ما با پیگیری از مجلس و ظرفیت‌های موجود می‌توانیم جایگاه دفاتر را برگردانیم و آمادگی خود را در این خصوص اعلام کرد.

محمدسینا شجاعی رئیس انجمن صنفی دفاتر پیشخوان دولت قزوین سخنران بعدی بود. وی گفت: نقایص زیادی در آئین‌نامه وجود دارد. ما با چندین مکاتبه که برای مسئولین فرستادیم، هیچ نتیجه‌ای نگرفتیم و این جایگاه و خواستگاه‌های صنفی ما و دفاتر را به نقطه ضعف رسانده است. وی با بیان اینکه هفته‌ای 4 تا 5 دفتر در استان در حال واگذاری و ترک شغل هستند از وضعیت وخیم دفاتر و ضرورت پیگیری قانون و اجماع بین اعضاء سخن گفت.

اصغر گروسی رئیس انجمن صنفی دفاتر پیشخوان دولت استان البرز سخنران بعدی بود.

وی با بیان اینکه سیستم موجود در حال نابودی است و بعضی از عزیزان وقت خود را به حواشی می‌گذرانند گفت با این رویه به جائی نخواهیم رسید.

وی با تأکید به ضرورت نگاه کلان گفت ماحصل نگاه‌های حاشیه‌ای آئین‌نامه حاضر است. وی گفت عده‌ای گفتند اگر دیگی که هست برای ما نجوشد پس بگذارید سر سگ در آن بجوشد، دفاتر را نادیده گرفتند و اینها همه نظرات شخصی بود و هیچکدام مبتنی بر اجماع و نظر جمع نبود و تأکید کرد باید اصلاحات ملموس اتفاق بیفتد.

وی پیشنهاد داد تا هرروز به استانی برویم و در کنار انجمن‌های استانی با دفاتر نشست برگزار کنیم و آنها را به مسائل آگاه کنیم و به سؤالات آنها پاسخ دهیم تا ابهامات و حاشیه‌ها برطرف شود.

آقای امیدی عضو هیأت مدیره انجمن همدان:

- مشکل اصلی دفاتر را بحث نرخ‌گذاری و عدم تناسب نرخ خدمات با شرایط جاری عنوان کرد.

- وی درخواست کرد تا افراد صاحب نظر در جلسات و کمیته‌های مشترک با دستگاه‌ها و سازمان‌های بالادستی نقش پررنگ‌تری بازی کنند.

فیض‌الهی رئیس انجمن صنفی دفاتر پیشخوان استان ایلام:

- عدم تناسب جایگاه کارگروه جدید در استان‌ها را یکی از ضعف‌های جدی آئین‌نامه و ابلاغیه‌ها برشمرد و با بیان اینکه بپذیریم که شکست خورده‌ایم گفت ضرورت اتحاد تشکل‌ها راه برون‌رفت از این شرایط است، لذا نباید فریب می خوردیم. وی تأکید کرد باید با اتحاد حول محور کانون کشوری از پرداختن به مسائل حاشیه‌ای خودداری نمائیم.

پس از فیض‌الهی، حسین عرب‌نیدی رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر بوشهر نیز با اشاره به اینکه یادمان بیاید چه بودیم و چقدر تلاش کردیم و به کجا رسیدیم و بعد چه بلائی بر سرخودمان آوردیم و الان هم نشسته‌ایم و باز دست از سر حاشیه‌ها برنمی‌داریم، باید اجماع داشته باشیم و نیز هدف اصلی را دنبال کنیم. وی با یادآوری تلاش‌های صورت گرفته گفت: وقتی با آقای فلاح ساعت 1 شب برای سرزدن به یکی از روستاهای دورافتاده به یک دفتر رسیدیم و مشکلات دفتر را بررسی کردیم احساس رضایت را در دفاتر دیدیمف آن شب در راه بازگشت گم شدیم ولی آن تلاش‌ها جایگاه دفاتر را ارتقاء داد. ولی امروز با رفتارهای تعدادی از افراد تمام این تلاش‌ها را تخریب کرده‌اند و ذهنیت  بدی در دفاتر ایجاد شده است.

محمدرضا حاجی صادقی با بیان اینکه ما باید نسبت به پیگیری تشکیل سازمان نظام پیشخوان دولت که تمام انتظارات و خواسته‌های ما را دربرمی‌گیرد و پیگیری‌های زیادی نیز کردیم اقدام نمائیم.

یکی از سخنرانان که با شجاعت مطالبی را بیان کرد و مورد تشویق حاضرین قرار گرفت، احمدعلی اخلاقی رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی خراسان رضوی بود وی گفت من کسالت دارم و امروز از همه دفاتر کشور حلالیت می‌طلبم. وی با بیان اینکه ما را فریب دادند و به هیچیک از وعده‌های داده شده عمل نکردند. گفت من آمادگی کامل خود را برای درکنار کانون بودن برای پیگیری امور دفاتر اعلام می‌کنم. و از هیچ تلاشی در این خصوص دریغ نخواهم کرد.

در این جلسه مهدی داودی نیز که در جمع انجمن‌ها حضور یافته بود تأکید کرد که درخصوص تهران هم فکری کنید.

در پایان جلسه علی فلاح دبیرکل کانون، با جمع‌بندی نقطه نظرات اعضا و تشکر از حضور همه عزیزان در جلسه این روز را روزی تاریخی در کانون اعلام کرد و گفت انشاء... با کمک همه انجمن‌های کشور برنامه پیگیری از نمایندگان محترم مجلس و موارد مطرح شده در دستور کار قرار خواهیم داد.

این جلسه در ساعت 14 پایان یافت.

 

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

 

روابط عمومی کانون انجمنهای صنفی دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی کشور

 

آخرین بروز رسانی در یکشنبه, 16 دی 1397 ساعت 14:26
 

افزودن نظر

کد امنیتی
بازنشانی

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی

منوی اصلی

ورود به تالار گفتگوتعهدنامه استفاده از خدمات پورتال دفاتر پیشخوان خدمات دولت

دستورالعمل ها و بخشنامه ها

logo-samandehi