خبر

پایانه فروش ویژه پیشخوان (POS)

سامانه پشتیبانی و مرکز پاسخگویی کانون کشوری دفاترپیشخوان

اطلاعیه ها

تهیه پرینتر و سایر ملزومات دفاتر پیشخوان دولت

راهنمای اتصال به شبکه پیشخوان (SIN)

ملاقات حضوری

سیستم یکپارچه مالی و حسابداری دفاتر پیشخوان دولت

روابط عمومی کانون در تلگرام

telegram_pr.jpg


دست‌نوشته دبیرکل کانون انجمن‌های صنفی دفاتر پیشخوان به مناسبت درگذشت یار دیرین شبکه دفاتر پیشخوان خدمات دولت «احمدعلی اخلاقی – رئیس محترم انجمن صنفی دفاتر پیشخوان خدمات دولت استان خراسان رضوی» مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Z.Pourrahmat   
دوشنبه, 16 اردیبهشت 1398 ساعت 08:11

به گذشته برمی‌گردم، به روزگارانی که دفاتر خدمات ارتباطی در دوران مدیریت مهندس فائقی شکل می‌گرفت، آن زمان معاون یکی از سازمان‌های عمرانی درکشور بودم و چون حوزه فعالیتم فناوری اطلاعات بود دفاتر خدمات ارتباطی برایم جذابیت پیدا کرد، البته چیزی که به دنبالش بودم شمائی از دفاتر پیشخوان خدمات دولت بود که امروز بخشی از آن را می‌بینیم و تا رسیدن به آرمان شهر دفاتر فاصله‌ی زیادی وجود دارد.

حضور در این عرصه باعث شد تا دغدغه‌های صنفی مرا هم به دنبال خود بکشاند و از همین روی با تعدادی از دوستان در این عرصه به نشست‌های مشترکی می‌پرداختیم. یادش بخیر جلساتی که با مهندس فائقی داشتیم و در زمان دکتر معتمدی دفاتر به راه افتاد و بعد مرد تدبیر و فکر آقای دکتر قنبری آن را دنبال کرد. در برداشت‌های مختلف و بعد انتقال حوزه مسئولیت دفاتر پس از رفتن مهندس فائقی به حوزه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی به مدیریت مهندس داوری نژاد و جلسات مشترک در قالب تشکیل کانون کشوری فضائی انرژیک را دنبال می‌کرد، شاید اولین دیدار جدی ما با حاج آقای اخلاقی در دل همین نشست‌ها شکل گرفت و انجمن خراسان رضوی در کنار استان‌هایی مانند آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، قم، البرز (بعداً از تهران جدا شد)، اصفهان، خوزستان و البته تهران که در زمان اتحاد خود تاثیر بسزائی را بر آینده دفاتر گذاشت و نقش تأثیرگذاری داشت.

بعداً در جلسه‌ای که به میزبانی خراسان‌رضوی برگذار شد باز این حاج آقای اخلاقی، آقای حکاک و آقای سلمانی بودند که در کنار مرقد مطهر ثامن الحجج (ع) زمینه یک فعالیت جدی را رقم زدند، فراموش نمی‌کنم که با چه انرژی خاصی دفاتر خدمات ارتباطی که روزهای آخرین خود را طی می‌کردند و مسئول قبلی تشکل صنفی دفاتر خدمات ارتباطی کار، آنرا رو به اتمام می‌دید کرسی را واگذار نمود و روزهای پرشور کنار هم بودن آغاز شد. با تأکید و مذاکره حاج آقای اخلاقی و مذاکرات و برنامه‌هائی که بود پذیرفتم و مقرر شد به صورت تمام وقت از شغل قبل خارج و تمام وقت و انرژی خود را در خدمت دفاتر قرار دهم.

مردی که سابقه تجربی آموزش و پرورش و فعالیت‌های تشکیلاتی از او عنصری قابل اتکاء ساخته بود و این همدلی رفته رفته جایگاه قانونی دفاتر را در مجلس و دولت تثبیت نمود. یاد مهندس مطهری نماینده محترم مردم شبستر بخیر که با چه تلاشی زمینه این توفیق را فراهم نمود.

پیگیری، اصرار به عقیده و خواست مطالبات، بیان شیوا و درک قدرتمند، از اخلاقی نقطه اتکائی ساخته بود که حضورش تأثیر خاص خود را داشت. از همین روی با توجه به پیشرفت امور که بسیار سخت و طاقت‌فرسا نیز بود و مقاومت دستگاه‌ها در برونسپاری خدمات رفته رفته با دیدگاه‌هائی که هر یک از زاویه‌ای به مسائل دفاتر نگاه می‌کرد اختلاف نظر‌ها را افزایش داد، همین امر باعث شد تا فاصله بیشتری بین افراد بیافتد و وقتی این امر به یارگیری رسید ترد شده‌های مجموعه هم خود را به بازی رساندند و این زمینه‌ای شد برای دوستان قدیمی که منتظر این شکاف بودند و می‌خواستند تا ضربه‌ای کاری را به بدنه و ریشه دفاتر وارد کنند.

و آنچه نمی‌بایستی می‌شد اتفاق افتاد دیگر هرچه می‌گفتی شنیده نمی‌شد و دفاتر هم که از وضع جاری رضایتی نداشتند، با امید به اینکه قرار است اتفاق خاصی بیافتد. بعضاً همنوا شدند، بعضی تردید داشتند و بعضی بی‌تفاوت این امر را به درگیرهای شخصی و انتفاعی نسبت دادند. بی‌تعارف بگویم بازگشت به تاریخ نشان از آن داشت که در یک دوره زمانی همه آنچه اتفاق افتاده بود را دوباره باید ببینیم. کسانی که عزیزترین یاران ما را با وعده‌ای توخالی از ما دورکردند.

اخلاقی عزیز در روزهای پایانی عمرش در سخنانی در جمع انجمن‌های صنفی نکات مهمی را بیان کرد و از دفاتر حلالیت طلبید. بیان این سخنان که در روز درگذشتش با ابتکار چند تن از اعضای هیئت مدیره انجمن‌ها تبدیل به کلیپی شد و درگروه ها تکثیر گردید، حاوی نکات بسیار مهمی برای دفاتر بود تا جائی که این مرد خوش سخن خراسانی را تبدیل به «حر شبکه دفاتر پیشخوان خدمات دولت» نمود و شجاعتش در بیان واقعیات و توصیه‌ای به دفاتر و انجمن‌ها باید چراغ راه همه ما باشد.

اگر چه اخلاقی عزیز امروز در جمع ما نیست و خلأ حضورش احساس می‌شود ولی کلامش و بیانش چراغ راهیست که می‌گوید بی‌تفاوتی فایده‌ای ندارد و حقایق به کدام سمت و سو می‌رود، همتی دوباره باید کرد و با اتحاد و همدلی انتظارات این مرد بزرگ را باید دنبال نمود. امیدوارم دفاتر نیز با حساسیت بیشتر این مطالب را گوش کنند و در کنار بقیه اعضاء و انجمن‌های استانی اتحاد قبل را در قالب مطالبات مدنی رقم بزنند.

روحش شاد و یادش گرامی.

 

علی فلاح

آخرین بروز رسانی در دوشنبه, 16 اردیبهشت 1398 ساعت 10:55
 

افزودن نظر

کد امنیتی
بازنشانی

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی

منوی اصلی

ورود به تالار گفتگوتعهدنامه استفاده از خدمات پورتال دفاتر پیشخوان خدمات دولت

دستورالعمل ها و بخشنامه ها

logo-samandehi