پایانه فروش ویژه پیشخوان (POS)

سامانه پشتیبانی و مرکز پاسخگویی کانون کشوری دفاترپیشخوان

اطلاعیه ها

تهیه پرینتر و سایر ملزومات دفاتر پیشخوان دولت

راهنمای اتصال به شبکه پیشخوان (SIN)

ملاقات حضوری

سیستم یکپارچه مالی و حسابداری دفاتر پیشخوان دولت

روابط عمومی کانون در تلگرام

telegram_pr.jpg


ثبت مشخصات 13 هزار مرزنشین در سامانه صدور کارت الکترونیکی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط بدیهی   
دوشنبه, 30 اردیبهشت 1392 ساعت 12:21

 sanatmadantejarat

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: در حال حاضر تنها مشخصات 13 هزار نفر از مرزنشینان در سامانه ثبت شده که این آمار در مقایسه با جمعیت 550 هزار نفری مرزنشینان آمار بسیار ناچیزی است.

به گزارش فارس از بوشهر، عباس تابش صبح امروز در جمع اعضای تعاونی‌های مرزنشین سراسر استان بوشهر اظهار داشت: از این پس تمام فعالیت‌های مبادلات مرزی این تعاونی‌ها، اعم از اختصاص سهمیه مبادلات مرزی، صادرات، واردات و .... از طریق این کارت الکترونیک صورت می‌گیرد.
وی در ادامه افزود: مرزنشینان هم استانی باید برای دریافت کارت الکترونیکی مبادلات مرزی به دفاتر پیشخوان دولت و یا تعاونی‌های مرزنشین محل استقرار خود مراجعه کنند.
تابش اظهار داشت: در استان بوشهر در حال حاضر 22 تعاونی مرزنشین وجود دارد و این تعاونی‌ها موظف هستند با اطلاع رسانی  کامل برای اخذ مدارک لازم از مرزنشینان تحت پوشش خود شرایط ثبت نام و درج مشخصات آنان را در سامانه صدور کارت الکترونیکی مبادلات مرزی فراهم کنند.
وی با اشاره به اینکه تعاونی‌ها به منظور تأمین کالاهای ضروری افراد تحت پوشش خود فعالیت صادرات و واردات انجام می‌دهند، افزود: در حال حاضر تنها مشخصات 13 هزار نفر از مرزنشینان در سامانه ثبت شده که این آمار در مقایسه با جمعیت 550 هزار نفری مرزنشینان آمار بسیار ناچیزی است.
تابش هدف از این نشست را آمادگی بیشتر درخصوص اجرای سریعتر فرآیند ثبت نام و صدور کارت الکترونی برای مرزنشینان با هماهنگی تعاونی‌های فعال در استان بوشهر ذکر کرد و گفت: اکثر شهرستان‌های استان دارای تعاونی‌های مرزنشینان هستند که می‌توانند مطابق قانون و مقررات ساماندهی مبادلات مرزی به واردات 66 قلم کالا اقدام کنند و تحت سامانه جدید تسهیلات و عواید و منافع بیشتری به مرزنشینان تعلق خواهد گرفت.
وی تصریح داشت: براساس تصمیمات سازمان توسعه تجارت سهمیه ارزی مبادلات مرزی تعاونی‌های مرزنشین در نیمه اول سال 92 براساس کارت‌های الکترونیکی به حساب مرزنشینان واریز می‌شود و بر این این اساس تعاونی‌های مرزنشین  موظفند هرچه زودتر نسبت به دریافت مشخصات مورد نیاز شهروندان و انجام مراحل ثبت نام مرزنشینان تحت پوشش خود در سامانه صدور کارت مبادلات مرزی اقدامات لازم را صورت دهند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر تأکید کرد: از این پس تمام فعالیت‌های مبادلات مرزی این تعاونی‌ها، اعم از اختصاص سهمیه مبادلات مرزی، صادرات، واردات و .... از طریق این کارت الکترونیک صورت می‌گیرد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر خاطرنشان کرد: صدور کارت‌های مبادلات مرزی برای مرزنشینان سرپرست خانوار مطابق قوانین و مقررات مربوطه صادر می‌شود که بر اساس اعلام سازمان توسعه تجارت از ابتدای بهمن ماه سال گذشته فرآیند صدور کارت مبادلات مرزی به صورت الکترونیکی و از طریق دفاتر پیشخوان صورت می‌گیرد.
تابش افزود: برای تمام مرزنشینان متقاضی کارت مبادلات مرزی پس از تحویل مدارک به دفاتر پیشخوان حوزه استحفاظی خود و احراز هویت، کارت الکترونیکی صادر خواهد شد.

آخرین بروز رسانی در دوشنبه, 30 اردیبهشت 1392 ساعت 12:26
 

افزودن نظر

کد امنیتی
بازنشانی

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی

منوی اصلی

ورود به تالار گفتگودستورالعمل ها و بخشنامه ها

logo-samandehi