پایانه فروش ویژه پیشخوان (POS)

اطلاعیه ها

سامانه پشتیبانی واحد فن آوری کانون دفاتر پیشخوان دولت

تهیه پرینتر و سایر ملزومات دفاتر پیشخوان دولت

راهنمای اتصال به شبکه پیشخوان (SIN)

روابط عمومی کانون در تلگرام

telegram_pr.jpg


اخبار و اطلاعیه های کانون
اطلاعیه درباره نحوه عملکرد دفاتر پیشخوان برای ارائه خدمات مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Public Relations   
شنبه, 25 اردیبهشت 1395 ساعت 13:04

قابل توجه دفاتر پیشخوان خدمات دولت  و بخش عمومی کشور نظر به اینکه اعتراضات متعدد در خصوص نحوه عملکرد دفاتر و عدم آگاهی از ضوابط به کانون کشوری رسیده است از کلیه دفاتر درخواست می شود تا مراتب زیر را مورد توجه قرار دهند:


1-رعایت نرخ خدمات الزامی است. (اعم از بالاتر یا پایین تر از ابلاغیه ها انجام نشود.)
2-حضور مودی در دفتر و احراز هویت.
3-تکریم ارباب رجوع و پاسخ مناسب در این خصوص.
4-عدم پذیرش کار گروهی به دلیل جلوگیری از  بروز خطا و اعتراض سایر همکاران.
5-عدم ارسال پیامهای تبلیغاتی به شماره مودیان جهت جلوگیری از  مراجعه آنها از فواصل دور .


بدیهی است در صورت اعلام شکایت دسترسی دفاتر خاطی در این خصوص قطع خواهد شد.

روابط عمومی کانون انجمنهای دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی کشور

 
اطلاعیه فوری در خصوص رعایت نرخ مصوب کارگروه راهبری کشور مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Public Relations   
یکشنبه, 12 اردیبهشت 1395 ساعت 08:19

قابل توجه دفاتر پیشخوان خدمات دولت کشور
پیرو اطلاعیه قبلی و نظر به اینکه دریافت مبلغ بیش از نرخ مصوب ،  در حوزه ارائه خدمات بر اساس مصوبه کارگروه راهبری ممنوع می باشد و تاکید به ضرورت حفظ حقوق شهروندان نیز از اولویتها می باشد.
با توجه به نظارت محسوس و نامحسوس از مشتریان و فرصت داده شده از کلیه دفاتر درخواست میشود در رعایت نرخ مصوب اقدام نمایند بدیهی است عدم توجه به این اطلاع رسانی منجر به قطع سرویس دفاتر خاطی خواهد شد .


روابط عمومی کانون انجمنهای صنفی دفاتر پیشخوان دولت و بخش عمومی کشور

 
به ایده های مدیرعامل شرکت پست احترام می گذاریم ولی ذکر چند نکته را قابل اهمیت می دانیم مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Public Relations   
دوشنبه, 06 اردیبهشت 1395 ساعت 18:12

به گزارش روابط عمومی کانون انجمنهای صنفی دفاتر پیشخوان دولت و بخش عمومی کشور ، هیئت مدیره کانون انجمنهای صنفی دفاتر پیشخوان دولت در طی نشستهای متعدد و با آراء جمعی بر این باور است اساسا مدیریت بخش دولتی بر خلاف مفاد اصل 44 قانون اساسی است و روند همکاری ها در سنوات قبل نشان داده که همکاری تصدی گرایانه شرکت محترم پست منافع استراتژیک دفاتر را تامین نمیکند
در همین خصوص حضور نمایندگان انجمنهای صنفی کشور طی چند روز گذشته در مجلس شورای اسلامی و مصاحبه های آنها حکایت از این امر دارد.
فشارهای شرکت پست در سنوات اخیر و بر خلاف فرمایشات دلسوزانه مدیرعامل محترم پست روندی نبوده که در شرکت محترم پست به آن اتکائی وجود داشته باشد و با احترام به نظر ایشان تاریخچه این همکاری نشان از مصداق فرمایشات آن مقام محترم را ندارد.

که دلایل آن را می توان به شرح زیر برشمرد:
1-دفاتر قدیمی تر به یاد دارند که به علت عدم تدبیر مناسب شرکت محترم پست و تصویب 40 درصد اضافه دریافت از مبالغ مصوب که بعدا توسط دیوان عدالت اداری ابطال گردید تعداد زیادی از هکاران ما از چرخه اشتغال و خدمت رسانی خارج شدند.
2-دفاتری که توانسته بودند ترافیک قابل توجه ای از مرسولات پستی دریافت کنند توسط تیم بازاریابی پست به عنوان رقیبی جدی و با تخفیفات خاص از گردونه بیرون می رفتند و هم اینک نیز این رویه ادامه دارد.
3-به علت فشارهای زیاد و نارضایتی دفاتر از نحوه برخورد با آنها دفاتر و نمایندگان آنها به سمت تصویب قانون دفاتر پیشخوان دولت رفتند.
4-واریز  با تاخیر وجوه و کارکرد دفاتر از موارد دیگری بود که می بایستی به حساب خزانه واریز می شد و دفاتر همواره با مشکل تامین منابع مالی خود و وصول مطالبات روبرو بودند.

 

 
نمونه ای از تومارهای امضا شده دفاتر پیشخوان دولت کشور در مخالفت با تبصره 2 ماده 26 اساسنامه پست مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Public Relations   
دوشنبه, 06 اردیبهشت 1395 ساعت 07:30

نمونه ای از تومارهای امضا شده دفاتر پیشخوان دولت کشور در مخالفت با تبصره 2 ماده 26 اساسنامه پست و تولی گری آن که تقدیم نمایندگان مجلس شورای اسلامی شده است

 
نشت دبیرکل کانون انجمنهای صنفی دفاتر پیشخوان دولت با مدیرعامل پست بانک مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Public Relations   
چهارشنبه, 25 فروردین 1395 ساعت 18:46

پیرو خبر اعلام شده، صبح روز چهارشنبه مورخ 25/01/94 طی جلسه ای با حضور آقای فلاح دبیرکل کانون انجمنهای صنفی دفاتر پیشخوان دولت با دکتر فرحی مدیرعامل پست بانک مسائل و مشکلات مبتلا به دفاتر کشور بررسی شد.

در این جلسه در ابتدا آقای فلاح با بیان مشکلات دفاتر در خصوص اخذ تضامین و ضمانت های سنگین و تضمین های یک سویه و همچنین بخشنامه اخیر پست بانک که منجر به ابهام و نگرانی دفاتر شده است توضیحاتی ارائه نمود. وی گفت نگرانی از فرآیندهای ابلاغی پست بانک چشم انداز مبهمی را برای دفاتر ایجاد کرده و دفاتر هیچ امیدی به آبنده ندارندهمین امر باعث شده است اعتراضات زیادی به کانون برسد.

در همین خصوص دکتر فرحی با برشمردن تلاشهای صورت گرفته برای توسعه و بهبود کیفیت خدمات در شبکه دفاتر گفت امسال اعتباراتی را برای تجهیز دفاتر تخصیص داده ایم و سعی خواهد شد نسبت به تکمیل سبد خدمات دفاتر و ارتقاء آن که منجر به افزایش درآمدآنها شود اقدام گردد.

وی با این که دستگاه های نظارتی از جمله بانک مرکزی جمهموری اسلامی ایران الزاماتی را ابلاغ نموداند که لازم است رعایت کنیم از همین روی بخشنامه مربوطه ابلاغ شده است.وی با پذیرش اثرات تغییر در فرآند دفاتر گفت در حداقل زمان ممکن به راهکارهای نوین و الکترونیک نسبت به ارتقاع سطح خدمات و افزایش درآمد دفاتر با استفاده از سامانه بانکداری باز اقدام خواهد گردید.

همچنین طی جلسات با بانک مرکزی سطح و نوع خدمات دفاتر مذکور تعیین و اعلام  خواهد شد.

شایان ذکر است بر همین اساس اطلاعیه در سیمیا برای دفاتر قرار گرفت.

 

روابط عمومی کانون انجمنهای صنفی دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی کشور

 
جلسه بررسی و رفع مشکل بوجود آمده برای دفاتر شهری و روستائی در حوزه خدمات پست بانک برگزار خواهد شد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Public Relations   
چهارشنبه, 25 فروردین 1395 ساعت 07:46

 

جلسه بررسی و رفع مشکل بوجود آمده برای دفاتر شهری و روستائی در حوزه خدمات پست بانک طی چند روز آتی برگزار و راهکارهای برون رفت از آن اعلام خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی کانون انجمنهای صنفی دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی کشور جلسه بررسی مشکلات دفاتر شهری و روستائی در حوزه خدمات پست بانک طی چند روز آینده با مسئولین پست بانک برگزار و راههای برون رفت از این مشکل اعلام خواهد شد.

بدنبال اعتراضهای دفاتر شهری و روستائی از ابلاغیه جدید پست بانک ایران که از مدتها قبل با فشار آوردن به دفاتر در قالب بخشنامه های یکسویه مبنی بر ارائه تعهدنامه های محضری سنگین، اعمال استانداردهای سنگین به دفاتر و در نهایت ارجاع مشتریان جهت افتتاح حساب به شعبه ناظر به اوج خود رسید.
این امر کورسو امید دفاتر را به خصوص در نقاط روستائی  به بقاء از بین برد و این امر موجب اعتراضهای فراوانی در گروههای اجتماعی و در تماس با کانون کشوری گردید
از همین روی با پیگیریهای کانون کشوری و ارسال نامه به مدیرعامل محترم پست بانک ضمن اعلام نارضایتی دفاتر در این خصوص درخواست وقت جلسه ای برای بررسی موضوع و برون رفت از این مشکل صورت پذیرفت که با دستور مدیرعامل مقرر شد تا طی روز جاری با برگزاری جلسه ای راههای قابل اجراء بررسی و مراتب به اطلاع دفاتر برسد.

 

روابط عمومی کانون انجمنهای صنفی دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی کشور

 
اطلاعیه/نتیجه جلسه مشترک کانون با شرکت همراه اول(18/01/94) مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Public Relations   
دوشنبه, 23 فروردین 1395 ساعت 07:32

پیرو جلسه برگزار شده در روز دوشنبه مورخ  16/1/95 فی مابین نمایندگان کانون انجمنهای صنفی دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی کشور با نمایندگان معاونت امور مشترکین شرکت همراه اول نقطه نظرات و انتظارات دفاتر پیشخوان دولت منعکس و پس از بحث و بررسی مراتب زیر مورد توافق واقع گردید .
1-با توجه به بند 12- 5 قرارداد تنظیم شده با دفاتر مبنی بر تغییر آدرس دفاتر برای مدت سه سال مقرر گردید در صورت درخواست دفاتر برای جابجائی مراتب توصیه ای از سوی کانون و انجمنهای استانی اخد گردد و بر اساس آن نتیجه به دفتر اعلام گردد.
2-در خصوص تغییر نام که دفاتر دچار مشکل بودند در صورتی که پروانه خود را تغییر نام دهند شخص جدید به عنوان متقاضی جدید شناخته خواهد شد و براساس شرایط و ضوابط پیشنهاد دفتر بررسی و با داشتن شرایط گروه B ، با گروه B  دفتر موافقت خواهد شد.
3-در خصوص اخذ تضامین با توجه به پیشنهاد کانون مقرر گردید ضمن اخذ تائیدیه از جناب آقای کاظمی با برگزاری نشستی کارشناسی نسبت به تعیین سطح ریسک دفاتر اقدام و بر اساس آن به صورت ترکیبی و ارائه ضمانت نامه تجمیعی از سوی کانون برای دفاتر در این خصوص اقدام گردد.( حداکثر زمان یک ماه )
تبصره : با توجه به ضرورت تعیین شرایط بند فوق تا زمان اتخاذ تصمیم و تفاهم در این بخش روند اجرائی فعالیت دفاتر به شکل قدیم و تا یکماه آینده ادامه خواهد یافت.
4-به منظور تسهیل امورکلیه دفاتر قطع سرویس شده با ابلاغ همراه اول مجددا سرویسشان برقرار خواهد شد.
5-در خصوص دفاتری که تغییر نام خواهند داد تا تعیین وضعیت بند 3 دفاتر جدید می بایستی نسبت به ارائه ضمانت نامه 100 میلیون ریالی و چک مربوطه اقدام نمایند

کانون انجمنهای صنفی دفاتر پیشخوان دولت ضمن تشکر از تمامی انجمنها و دفاتر کشور و شرکت همراه اول، بر این باور است با توجه به مراتب فوق و تشکیل جلسات منظم دوره ای با همراه اول زمینه تعاملات مناسب تر فی مابین فراهم گردد.

روابط عمومی کانون انجمنهای صنفی دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی کشور

 
نظر سنجی در خصوص زیرساخت های درگاه پیشخوان (epishkhan.ir) مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Public Relations   
دوشنبه, 16 فروردین 1395 ساعت 08:05


قابل توجه کلیه انجمنهای صنفی و دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی کشور
نظر به تلاش کانون و مجموعه های تخصصی وابسته در جهت ایجاد و تکمیل زیرساختهای الکترونیکی به منظور توسعه و ارائه خدمات و همچنین پشتیبانی از دفاتر و انجمنها اقدامات زیر انجام پذیرفته است :
1-تکمیل پروژه sin با هدف تامین زیرساختی امن در ارائه خدمات به شبکه دفاتر پیشخوان دولت در کشور
2-اعمال پروتکلهای استاندارد امنیتی و ارتقاء دائمی آن به منظور جلوگیری از دسترسی های معمول به شبکه
3-ایجاد سامانه تیکتینگ با هدف پاسخگوئی به تعداد بیشتری از دفاتر به صورت روزانه
4-ایجاد مرکز پاسخگوئی با تامین زیرساختهای IVR و CRM و تامین خطوط E1 به همین منظور
5-سازماندهی گروه پشتیبانان فنی استانی با هدف عدم تمرکز در ارائه خدمات ( در هر استان حداقل یک نماینده )
6-ایجاد گروه الکترونیکی پشتیبانان فنی با هدف پاسخگوئی سریع به این عزیزان در راستای تقویت نقطه تماس دفاتر در استانها

با توجه به مراتب فوق و به منظور بهبود شیوه های خدمات رسانی در سال جدید انتظار دارد سوالات  زیر را به صورت پاسخ و در جهت بهینه سازی خدمات به کانون منعکس نمائید.

 
پیام نوروزی دبیرکل کانون کشوری دفاتر پیشخوان دولت به مناسبت آغاز سال95 مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Public Relations   
یکشنبه, 01 فروردین 1395 ساعت 10:19

 

بسمه تعالی

اینک که به لطف خالق هستی برگ دیگری از فصول زندگی ورق می خورد و روح طراوت و شادی در جان زمین این مام بشریت دمیده می شود و دلهایمان با ذکر یا مقلب القلوب و الابصار بهاری می شود، نسیم خنکای صبحگاهی بر چهره مان وزیدن می گیرد و این حس خوب،  پیام آغازی دیگر میدهد پیامی برای با هم بودن و در کنار هم ماندن و تلاش کردن با هم و برای هم و نه بر هم .
سال 1394 با تمام نشیب و فرازش گذشت، سالی که سومین همایش ملی دفاتر پیشخوان دولت در آن تحقق یافت و با رونمائی از سه خدمت ماندگار برای اولین بار محوریت خود را ارتقاء کیفی توسعه خدمات قرار داد و خوشبختانه در روزهای پایانی سال توانستیم هر سه خدمت را به مرحله عملیاتی برسانیم که قطعا در بهار سال 95 این خدمات در کشور فراگیر خواهد شد.

بی شک عملیاتی نمودن این خدمات ورود به عرصه جدیدی از تعامل و توسعه یافتگی شبکه یکپارچه دفاتر پیشخوان خدمات دولت  به محوریت کانون خواهد بود تا دستگاه ها به عنوان یک بازوی اجرائی و فنی بتوانند به آن تکیه کنند و امور خود را توسعه دهند .
در سال جدید با سرلوحه قراردادن  پیام مقام معظم رهبری  که سال 1395 را سال مقاومت اقتصادی، اقدام و عمل نامیدند حداقل دو اتفاق بزرگ در راه دفاتر پیشخوان دولت است که مقدمات آن به پایان رسیده و فرآیندهای آن در شرف نهائی شدن است و امید آن داریم تا با مشارکت جدی تمام دفاتر کشور زمینه عملیاتی نمودن این دو برنامه مهم فراهم شود برنامه هائی که ماهیت اقتصادی دفاتر را تغییر خواهد داد و با زیرساختهای ایجاد شده درگاه الکترونیکی  با یک شیب ملایم شبکه دفاتر پیشخوان دولت را تبدیل به یک شبکه متمایز می کند . نیازمندیهای ایجاد چنین تحولی حفظ اتحاد، مقابله با چندپارچگی ، ارتقاء کیفی ارائه خدمات و دانش فنی و تخصصی دفاتر می باشد که در برنامه های کانون در سال نود و پنج قرار دارد.

 
پیام نوروزی رهبر انقلاب به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۵ مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Public Relations   
یکشنبه, 01 فروردین 1395 ساعت 09:24

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیام نوروزی خطاب به ملت ایران، سال ۱۳۹۵ را سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نامگذاری کردند.
متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به شرح زیر است.


بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم
یا مقلّب القلوب و الأبصار. یا مدبّر اللّیل و النّهار. یا محوّل الحول و الأحوال. حوّل حالنا الی احسن الحال.

السّلام علی الصّدّیقة الطّاهرة، فاطمة المرضیّه، بنت رسول الله، صلّی الله علیه و آله. و السّلام علی ولیّ الله الأعظم، ارواحنا فداه و عجّل الله فرجه.

عید نوروز را به همه‌ی خانواده‌های ایرانی و افراد ایرانی در هر نقطه‌ی عالم تبریک عرض میکنم. عیدتان مبارک باشد هم‌میهنان عزیز. بخصوص به خانواده‌های عزیز شهیدان، به جانبازان عزیز، به خانواده‌های محترم آنها، و به همه‌ی ایثارگران تبریک عرض میکنم و یاد شهیدان بزرگوارمان و یاد امام عزیزمان را گرامی میدارم.

سالی که شروع شد -سال ۹۵- هم در آغاز و هم در پایان، متبرک به نام مبارک حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها) است. هم اولِ این سال منطبق بر ولادت آن بزرگوار با ماه‌های قمری است، هم آخر این سال. بنابراین امیدواریم که ان‌شاءالله سال ۹۵ به برکت حضرت زهرا سال مبارکی باشد برای ملت ایران، و از معنویات آن بزرگوار و از راهنمائی‌های آن بزرگوار و از زندگی آن بزرگوار درس بگیریم و بهره‌مند شویم.

سالی که تمام شد -سال ۹۴- مثل همه‌ی سالهای دیگر، آمیزه‌ای از شیرینیها و تلخیها و فرازها و فرودها بود؛ طبیعت زندگی همین است؛ از تلخی حادثه‌ی منا تا شیرینی راهپیمائی ۲۲ بهمن و انتخابات هفتم اسفند؛ در تجربه‌ی برجام، از امیدهائی که برانگیخت، تا نگرانیهائی که در کنار آن هست؛ همه‌ی اینها جزو حوادث سال بود، و همه‌ی سالها همین جور است.

 

 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 5 از 95

منوی اصلی

ورود به تالار گفتگودستورالعمل ها و بخشنامه ها

logo-samandehi