کانون دفاتر پیشخوان

شتاب بیشتر در واکسیناسیون کرونا از شهریور

بازدیدها: ۱۷۸

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا: روند واکسیناسیون از شهریور در کشور شتاب می‌گیرد به عبارتی واکسینه کردن ایرانی‌ها به وضعیت بهتری خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی کانون کشوری دفاتر پیشخوان، دکتر مصطفی قانعی افزود: تا پایان آذر در این زمینه، وضعیت مطلوبی پیدا می‌کنیم.
عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا در پاسخ به این سوال که آیا روند تولید واکسن‌های ایرانی کرونا، با کندی پیش می‌رود، گفت: تولیدکنندگان داخلی با روند مناسبی در حال طی کردن مراحل کارآزمایی بالینی و ساخت واکسن کرونا هستند تا عقب ماندگی را که در تولید واکسن داشتیم، جبران کنیم.
دکتر قانعی با اشاره به اینکه اغلب واکسن‌های تولید داخل از اواخر شهریور وارد مرحله صنعتی می‌شوند، ادامه داد: در آبان و آذر امسال در تامین واکسن به حد خوبی می‌رسیم و در بهمن، می‌توانیم واکسیناسیون وسیع را با تولید داخل داشته باشیم.
عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: سال آینده هم انواع واکسن ایرانی کرونا در دسترس هموطنان خواهد بود.
دکتر قانعی به تولید واکسن ایرانی کرونا اشاره کرد و گفت: تاکنون بیش از ۲ میلیون دز واکسن ایرانی تحویل وزارت بهداشت شده است. اغلب این واکسن‌ها “کووایران برکت” و مقدار کمی از آن هم ” پاستوکووک ” است که اغلب آن‌ها به مردم تزریق شده است.