ایام تاسوعا و عاشورا و شهادت امام حسین(ع) و یاران باوفایش بر تمامی شیعیان جهان تسلیت باد

بازدیدها: 54

محرم یادآور بزرگ ترین حماسه ظلم ستیزی و آزادگی در تاریخ بشری است. حماسه عاشورا، حماسه انسان های پاک دل و راست قامتی است که عاشقانه به وصل الهی لبیک گفتند. آن اسوه های عشق و آزادگی که نام و یادشان و خاطره ایستادگی و مقاومتشان در تاریخ ثبت و جاودانه گردید و سرلوحه زنده دلان و نیک سیرتان قرار گرفت.

محرم ماه آگاهی، ماه شکوفایی، ماه سوگواری و ماه عشق است محرم مدرسه عشق است که باید در آن درس آموخت. کربلا صحنه نمایش رویارویی حق و باطل و حماسه پرشکوه جانبازی و شهادت طلبی است و امام حسین (ع) بهترین آموزگاری بود که عملأ آموخت تقوا، گوشه نشینی و عزلت از جامعه نیست بلکه موهبتی است که با بصیرت، دانایی و ستیز دائم با هواهای نفسانی و مفاسد اجتماعی به دست می آید.

تلاش ما در بزرگداشت مراسم و سوگواري حضرت سيدالشهداء (علیه السلام) و ياران باوفايش، زنده بودن نهضت حسيني و پويايي عاشورا و ماندگاري آنرا به جهانيان نشان خواهد داد و رضايت حق‌تعالي را در بردارد.

فرا رسيدن تاسوعا و عاشوراي حسيني، ايام شهادت فرزند پيامبر، سالار آزادگان جهان و سيد و سرور شهيدان اسلام، امام حسين(عليه السلام) و علمدار با وفايش حضرت ابوالفضل العباس( عليه السلام) را به تمامی شیعیان جهان و به خصوص جامعه دانشگاهی کشور به ویژه پيروان راستينش تسليت عرض می نماییم.

روابط عمومی کانون کشوری دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی کشور