«اُمیکرون» پروازهای خارجی را محدود می‌کند؟

بازدیدها: 12

در شرایطی که سویه جدید ویروس کرونا به اسم اُمیکرون همسایگان ایران را یکی پس از دیگری درگیر می‌کند، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: در صورت تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا آمادگی کامل برای ایجاد محدودیت و یا ممنوعیت پرواز به این کشورها را داریم.

به گزارش روابط عمومی کانون به نقل از ایسنا، طی هفته‌های گذشته سویه جدید ویروس کرونا به اسم اُمیکرون نگرانی‌های بسیاری در بین مقامات بهداشتی کشورهای مختلف ایجاد کرده است و گسترش این سویه جدید سبب بازگشت به محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های کرونایی در کشورهای مختلف به ویژه در حوزه سفرهای خارجی شده است.

اخیرا این سویه جدید ویروس کرونا در کشورهای همسایه مانند امارات شناسایی شده و وزیر بهداشت ترکیه نیز اعلام کرد که اُمیکرون در این کشور نیز مشاهده شده است.

محمد محمدی‌بخش –رئیس سازمان هواپیمایی کشوری- در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شناسایی و شیوع سویه جدید ویروس کرونا در کشورهای همسایه آیا سبب کاهش یا محدودیت پروازهای خارجی به این مقاصد خواهد شد یا خیر، اظهار کرد: سازمان هواپیمایی کشوری تابع مصوبات و پروتکل‌های ابلاغی ستاد مقابله با کرونا است و هر زمان محدودیت، ممنوعیت یا پروتکل بهداشتی جدیدی در حوزه پروازهای مسافری خارجی یا داخلی به ما ابلاغ شود، آن را به سرعت اجرایی خواهیم کرد.

وی افزود: البته برای اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های کرونایی در پروازهای مسافری، کشورهای مختلف در دسته‌بندی‌های گوناگونی قرار می‌گیرند که براساس آن این پروتکل‌ها اجرایی می‌شود اما حتما باید پروتکل جدیدی در این زمینه تصویب شود تا بتوانیم آن را اجرایی کنیم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: البته کشورهای دیگر مانند روسیه، آمریکا و… نیز صرفا با شناسایی مشاهده اُمیکرون در یک کشور پروازهایشان را محدود یا ممنوع نمی‌کنند و حتما این ویروس در آن کشور باید به حدی برسد تا محدودیت‌های سفر برای آن در نظر گرفته شود.